היסטוריה - סטודיו פרג' PDF הדפסה דוא

סטודיו פרג' הוקם על ידי האחים סמי פרג' ופרי פרג' ב-1952 בפתח תקווה. האחים פרג' עלו מעיראק, שם החזיקה המשפחה בבעלותה סטודיו לצילום.

בשנת 1968 עברו האחים לתל אביב והתמקמו במקומו של בית הקולנוע "ארמון דוד". הסטודיו שנפתח בתל אביב הפך לאחד העסקים המפורסמים בשנות ה-70 וה-80: אנשי ציבור נהגו להצטלם בסטודיו, כמו גם זוגות ערב חתונתם או אירוסיהם; בחנות הוצגו גם צילומי נוף וטבע "קיטשיים", שחלקם שימשו גם כטפטי רקע לצילומי הזוגות. סטודיו פרג' היה הראשון בישראל שהציע פיתוח והדפסה מהירים (במסגרת הטכנולוגיה שהייתה באותה עת): תחילה מהיום למחר, ואחר כך פיתוח והדפסה בו ביום. במשך הזמן צצו מתחרים שהציעו שירות דומה, ועם הופעתן של המכונות המאפשרות פיתוח והדפסה תוך שעה ניטל ייחודו של סטודיו פרג' בתחום זה.

שמו של סטודיו צילום פרג' הפך, בשל פופולריותו, למטבע לשון בישראל של שנות ה-80: אסי דיין התייחס לתמונות הרומנטיות שהופקו בסטודיו בפזמון שיר הפרחה ("השמש של פרג' קורעת את הים"); והמונח " פוטו פרג' ", בשל הפיתוח המהיר יחסית, לתיאור פעילות המבוצעת במהירות רבה או (במידה וכוונת הדובר שלילית) בחופזה.

עם זאת פוטו פרג' הנו מותג המייצג איכות ומסורת סטודיו צילום רבת שנים ומגוון הלקוחות ועושר השירותים מוכיח זאת. בכך, הפך המונח פוטו פרג' לנוסטלגיה שאנו גאים בה ומתרפקים עליה, כחלק מהוויה הישראלית אשר סטודיו פרג', סמי פרג' ומשפחת פרג' כולה מייצגים.

 
צרו קשר

חובה *

 

אודות סטודיו פרג'

סטודיו פרג' הוא סטודיו לצילום וחנות צילום, מן הוותיקים והמפורסמים בישראל. במשך שנים היה הסטודיו לצילום ממוקם ברחוב דיזנגוף פינת ארלוזורוב בתל אביב, וכיום בסיסו במושב נווה-ירק שליד מחלף ירקונים.

פרג' - Farag, המותג הוותיק והמוכר ביותר בעולם הצילום הישראלי, הוקם בשנת 1952, ע"י סמי פרג' ואחיו ומאז מוביל את תחום הצילום בישראל. סיון פרג' (Sivan Farag), הדור השני למשפחת הצלמים, הקים בשנת 1990 את סטודיו סיון פרג', הזרוע העסקית המובילה את תחום צילום האירועים העסקיים והפרטיים בישראל.